× Inzerát není aktivní

Dům STANKA ***+ STARI GRAD, ostrov HVAR | spěcháto.cz - bazar, inzerce zdarma

Dům STANKA ***+  STARI GRAD, ostrov HVAR, foto 1 Obchod a služby, Ubytování, hotely | spěcháto.cz - bazar, inzerce zdarma

Ubytování:
Dům STANKA ***+ nabízí ubytování v prostorném apartmánu velikosti 80 m 2 pro 4 - 5 osob. Apartmán je vybaven SAT-TV, připojení na internet, fénem na vlasy, terasou s posezením. Venkovní posezeni, krb a parkování u domu zajištěno.

Poloha:
Dům STANKA ***+ se nachází 300 m od moře, a 1500 m od pláže v klidné části městečka Stari Grad. Do samoobsluhy, restaurace a centra Stareho Gradu je to do 300 m.

Okolí:
Stari Grad je město, přístav, velké a oblíbené letovisko v severozápadní části ostrova Hvaru . Jeho okolí je známé množstvím mediteranské vegetace kde převažují borovicové lesy. Táto oblast ostrova Hvaru je proslulá pěstováním levandule, která tu roste na svazích okolních kopců. Město se v posledních desetiletích rozrostlo do přilehlého vnitrozemí. Hlavním odvětvím je vedle cestovního ruchu vinařství. Nejstarší pamětihodností jsou v domě Gradić Gramotorov pozůstatky řeckých hradeb (9 m) z tzv. kyklopského zdiva (obrovské kvádry zděné bez malty), 4. - 2. stol. př. Kr. Nejčastěji navštěvovanou památkou ve městě je letní sídlo básníka P. Hektoroviće Tvrdalj ze 16. stol., se zahradou a rybníkem, v přízemí etnografická sbírka.

Pláže:
Oblázkové, místy kamenité - pozvolné a vhodné pro rodiny s dětmi.

Zajimavost:
Východně od města se rozkládá úrodné Starigradské polje - dochoval se zde tzv. řecký ager, což je parcelace zemědělské půdy přistěhovalcům po kolonizaci ostrova Řeky před 2500 lety. Přidělené pozemky o stejné výměře byly od sebe oděleny suchými zídkami a cestami. Pro svou zachovalost je to mimořádná historická památka v celém Středomoří. V roce 2008 bylo Starigradské polje zapsáno do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO.

Typ ubytování:
A ) Apartmán pro 4 osoby (2/2 pokoj, obyvák, kuchyň, koupelná a wc, terasa, klimatizace, internet, TV SAT, pračka )
B ) Apartmán pro 5 osob (2/2 pokoj, lůžko v obyváku, kuchyň, koupelná a wc, terasa, klimatizace, internet, TV SAT, pračka)
CA Dalmacijatour

Podobné inzeráty

snídaňová servírka

Hledáme snídaňovou servírku do hotelu v Praze na brigádu nebo dlouhodobou spolupráci.

Požadujeme:
- příjemné vystupování
- časovou flexibilitu
- potravinářský průkaz
- chuť učit se novým věcem
...
Cena: Zdarma

Ubytování v okolí Jablunkova

Nabízíme nejlevnější ubytování. K dispozici jsou tři čtyřlůžkové pokoje, dvě koupelny s WC. Televize se satelitním příjmem. Internet v celém objektu ZDARMA. Kuchyň s možností vaření je vybavena sporák... Cena: Cena dohodou
Cena dohodou

Kategorie: Obchod a služby / Ubytování, hotely
Město: Praha 14
Obnoveno: 26.8.2016
Prodejce: Dalmacijatour
ID: 907663

Dalmacijatour
Share Share Share